بازهم بوی عید میاد

کاش می‌شد عشق را تفسیر کرد        خواب چشمان تو را تعبیر کرد

کاش میشد همچو گلها ساده بود     سادگی را با تو عالم گیر کرد

کاش میشد در حریم سینه ها          عشق را با وسعتش تکثیر کرد

کاش میشد همچو باران بی دریغ          لحظه‌های سبز را تصویر کرد

سلام گرم در یک صبح سرد

زمستان برگشت ، مگه رفته بود.

پیشاپیش عیدتون مبارک

بازهم به پایان سال نزدیک می‌شیم و سازمانها و ارگانها و... اضافه بودجه را خرج مردم میکنند تا زندگیشون نو بشه . باورندارید ! کوچتون تازه‌گیها اسفالت نشده . تو محلتون جدولبندی یا حتی یه ماشین با نمره دولتی نو ندیدید . خوب برای زیبایی محلتونه . چرا عادت داریم بگیم میخوان بودجه را خرج کنند تا به خزانه مرکزی برنگرده ؟

بازهم طرحهای بدون کارشناسی به اجرا گذاشته میشه و بعد از گذشت مدتی مشکلش نمایان میشه و طرح فاقد ارزش اجرایی و در نهایت جمع میشه و یا با صرف هزینه های گزاف برای رفع مشکلات جابجایی و تغییرات اعمال میشه که فقط برای تسکین لحظ‌ای درد مردم خوبه و درمان نیست .

بازهم صبح روزنامه ها به‌به چه‌چه مسئولی را برای یک طرح چاپ می‌کنند و عصر نشده نقد و انتقاد هایی بر همان مطلب صبح چاپ می‌کنند.

بازهم ساخت و سازهای مهندسی در خیابانهای تهران ، تغییرات شکل جوی های آب و ساخت معابر و پیاده روها و ... با هزینه‌های سرسام آور فقط با یک امضاء شهرداری اجرا و در نهایت با همان امضاء در کوتاه ترین زمان جمع آوری و تغییر میکند.

بازهم صبح محله‌ها اسفالت و نوسازی میشه و بعد از ظهر نشده شرکت مخابرات و برق و... تمام ساخته های صبح را تخریب میکنند . در همین حال بازنشسته ها و مستمری بگیران ساعت 13 الی 17 بعد از ظهر در یک صف طولانی یک روز سرد زمستان برای دریافت بنهای ماه رمضانی که ماه‌ها از آن گذشته و... روی پا می‌ایستند تا شاید لپه و عدسی و یا ... با دریافت مبلغی که البته نسبت به بازار آزاد مناسب است ، تازه منت هم سرشان گذاشته می‌شود که به فکر قشر آسیب پذیر هم هستیم.

در همان حال آقایان مدیر کل و معاونین و... با ماشینهای نمره دولتی برای خرید منزل به فروشگاه‌های شهروند و رفاه  میروند و سبدهای خرید را پر می‌کنند 

بازهم در زمان انتخابات و 22بهمن و ... همان قشر آسیب پذیر کثیر ، امت همیشه در صحنه هستند .

من سیاسی نیستم و علاقه‌ای به سیاست ندارم .

ولی تاکی ؟

چشمهای بسته و گوشهای ناشنوا و قلمهای خفته تا کی ؟

من نه معترضم نه خاموش.

فقط درد مردم را میبینم و حس میکنم.

من گوشه‌ای از درد ها را نوشتم.

شاید خدا شنید .

بنده خدا بی توجه نگذشت .

/ 13 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
رضا

اي كاش ميدانستم نامش چيست؟! سرگرداني,ابهام,نگراني,تاسف همه و همه علائم درديست كه حتي نامش را نميدانم! ! ! عشق نميتواند باشد,هميشه در كتابها خوانديم,عشق زيباست . . . عشق حفره هاي خالي را پر ميكند,عشق پرش زندگاني است پس چرا هر چه ميگذرد حفره ها خالي تر ميشود . . . در زندگي درجا ميزنم! هرچه داغ تر ميشوم زندگي سردتر ميشود چرا ؟ ؟ ؟ ؟ چرا ؟ ؟ ؟ ؟ ؟ هر ثانيه,هر دقيقه,هر لحظه چنان سردرگم تر ميشوم كه گوئي هزاران مسكن با هم بلعيده ام هزاران مسكن! اي كاش هيچ قيد و بندي نبود . . . اي كاش بلعيدن اين همه قرص علاج دردم بود كاش توان مقاومت داشتم ولي . . . چشمانم تار مي بيند . . . پلكهايم سنگين است . . . چقدر بي حالم اگر بعد از من در خيابان , كوچه , حتي در روياهايت او را ديدي به او بگو . . . . . بگو نام دردش عشق بود. . . هست. . . هميشه خواهد بود به او بگوئيد هميشه دوستت داشت . . . دارد و خواهد داشت . . .

رضا

ravik1 کدومه دیگه[سوال]

رضا

تو محل کارمم اینجا مسینجر ندارم[گریه] شرمننده داداش گلم

رضا

آدرسشو کامل تو قسمت نظرات بزن با کمال میل لینک میکنم[گل]

مهشیدشهبازی 2

سلام .با کمال میل لینکم کن با نام شب تنهایی مهشید...منم لینکت می کنم...[قهقهه]

رضا

بروزم و منتظر حظور سبزت[گل] اینورم گفتم تا 2 بار بیای[زبان]

؟

سلام.زیبا بود.به وبلاگ negahinow.persianblog.ir هم سری بزن.مرسی